Grįžti

TOP 4 vietos pasigrožėti Kuršių mariomis žiemą

2018.12.13

Vasarą, stebint svajingai siūbuojančius laivus, Kuršių marios džiugina ramybe, o rudenį pakilusios bangos ir purslų skalaujamos pakrantės atskleidžia jos didybę ir nenugalimą jėgą. Projektas „Pamario švyturių kelias“ pristato TOP 4 objektus, kurie atvers unikalų Kuršių marių grožį.

Ventės rago pusiasalis

Ventės rago pusiasalis – puiki vieta iš arti pasigrožėti Kuršių mariomis. Užlipus į 200 metų menantį Ventės švyturį prieš jūsų akis atsivers nuostabus marinistinis peizažas, o vaikštinėdami čia esančiu 250 metrų ilgio molu pajusite nesutramdomą vandens ir vėjo jėgą.

Bulvikio ragas ir Meškos galvos kopa

Kuršių nerijos iškyšulyje – Bulvikio rage – atsiveria puiki Kuršių marių pakrantės panorama. Manoma, kad įspūdingais gamtos paveikslais džiuginančiai vietai pavadinimą suteikė vikingai – specialistai vietovės vardą kildina iš švediško žodžio „bolja“, reiškiančio „bangą“. Kita Kuršių nerijoje stūksanti viršūnė – Meškos galvos kopa – suteiks galimybę Kuršių marias apžiūrėti net iš 35 m aukščio. Vietiniai kalvai tokį vardą davė dėl jos silueto panašumo į meškos galvą.

Pervalkos švyturys

Šimtametis Pervalkos švyturys – vienintelis švyturys Kuršių mariose, įrengtas ne sausumoje, o mariose, ant nedidelės dirbtinės salos, kuri nuo kranto nutolusi apie 260 metrų. Unikalų kelrodį galima pasiekti tik laivu. Ar įsivaizduojate, kokie kvapą gniaužiantys vaizdai atsiveria iš šios mažos kelrodžio salos?


 

Kitos naujienos